TRUMPAI APIE ODOS RAUGINIMO BŪDUS IR JŲ SKIRTUMUS
Procesas, kurio metu gyvūnų kailis paverčiamas oda naudojama įvairiems daiktams gaminti yra vadinamas rauginimu. Yra du odos rauginimo būdai: chrominis rauginimas ir augalinis rauginimas.
Chrominio rauginimo būdu yra pagaminama apie 90 proc. visų pramonėje naudojamų odų. Šis būdas buvo sukurtas siekiant paspartinti odos rauginimo procesą. Naudojant chromo sulfatą odos rauginimas užtrunka vieną dieną. Procesą lengva automatizuoti, tačiau rauginant šiuo būdu naudojami produktai yra pavojingi ekologiniu požiūriu.
Augalinis rauginimas skiriasi tuo, kad rauginimo procese naudojami taninai gaunami iš medžių (beržo, kaštono, ąžuolo, mimozos ir kt.) žievės, lapų ar šaknų.
Augalinio rauginimo trukmė, skirtingai nuo chrominio rauginimo, trunka nuo 30 iki 60 dienų. Tačiau šis rauginimo būdas turi daug privalumų. Visų pirma augalinio rauginimo oda yra daug tvirtesnė, neskilinėja ir tinkamai prižiūrint gali tarnauti daug metų. Be to, ši oda turi specifinį kvapą pagal kurį ji atpažįstama kaip kokybiškas produktas.
Augalinio rauginimo oda dėl savo savybių gali sugerti drėgmę ir aliejų ir taip suformuoti "patiną". Odos pasaulyje "patina" yra kokybės ir estetikos rodiklis, o tai didina jos vertę.
Be to augalinis rauginimas yra ekologiškiausias odos rauginimo būdas, kadangi rauginimo metu naudojamos tik natūralios medžiagos.
Kalbant apie trūkumus, kaip vieną iš pagrindinių galima paminėti augalinio rauginimo odos kainą, kurią sudaro brangesni natūralaus rauginimo taninai ir ilga rauginimo trukmė. Kitas trūkumas yra tas, kad augalinio rauginimo oda nėra apdorota cheminėmis medžiagomis, todėl jos atsparumas vandeniui nėra toks geras. Ši oda mažiau tinkama kai reikia gauti ploną ir elastingą dangą.
Savo gaminiams naudoju tik augalinio rauginimo odą. Siekiant pagerinti jos eksploatacines, vandens atstūmimo savybes naudoju šiam tikslui sukurtus natūralius produktus - organinės kilmės aliejų pvz. Neatsfoot oil, vašką ir pan., o dekoratyvumui suteikti - dažus ir pastas.